FIAB
NARZĘDZIOWNIA

Usługi

Firma świadczy usługi spawalnicze stali czarnej oraz stopów aluminium. Posiadamy zmechanizowany park maszyn dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać zróżnicowane zamówienia – zarówno te prototypowe jak i duże serie produkcyjne. W skład wyposażenia naszego parku maszynowego wchodzą nowoczesna wycinarka laserowa, krawędziarka CNC, automatyczna piła taśmowa, gwintownica stołowa i wiele innych.
Nasza kadra inżynierska posiada wieloletnie doświadczenie w branży metalurgicznej, w procesie doradztwa technicznego, a przede wszystkim różnorodnych realizacji. Jako firma kompleksowo obsługująca klientów, jesteśmy w stanie na zlecenie przedsiębiorcy zaprojektować detale, maszyny i inne podzespoły od podstaw.

Narzędziownia FIAB realizuje zamówienia kompletne:
– lakierowane proszkowo,
– natryskowo,
– cynkowane ogniowo/galwanicznie.

CIĘCIE
LASEREM

Usługą, z jakiej najczęściej korzystają nasi klienci jest cięcie laserem. Mamy możliwość cięcia laserowego stali czarnej do gr. 20mm, nierdzewnej, ocynkowanej, a także aluminium, mosiądzu i miedzi. Przecinanie promieniem lasera stanowi metodę precyzyjnego cięcia, które można uzyskać za pomocą metod obróbki mechanicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować otwory pod gwintowanie bez konieczności nawiercania.

GIĘCIE BLACH

Proces ten polega na odpowiednim formowaniu arkusza blachy. Posiadamy krawędziarkę CNC, dzięki której jesteśmy w stanie osiągnąć precyzyjne, powtarzalne detale oraz giąć blachę pod dowolnym kątem, dzięki czemu każdy z detali ma jednakową jakość. Oczywiście prace prowadzone są w oparciu o dokumentację techniczną.

ŚRUTOWANIE
PIASKOWANIE

Śrutowanie to metoda czyszczenia, wzmacniania lub polerowania metalu. Stosowane jest w przemyśle metalowym. Śrutowanie sprawdza się w usuwaniu starych powłok lakierniczych, cynkowanych oraz nalotu i rdzy. Powierzchnie oczyszczone za pomocą śrutowania są wówczas idealnie przygotowane na kolejny etap obróbki, na przykład przed spawaniem konstrukcji stalowych. Dzięki kabinie o dużych gabarytach jesteśmy w stanie śrutować każdy element z jakim się do nas zwrócisz.

GWINTOWANIE

Dzięki gwintownicy pneumatycznej możemy wykonać precyzyjne gwinty prostopadle do powierzchni. Poprzez zgrany zespół stołu z urządzeniem nie ma możliwości skrzywienia gwintu. Wykonujemy zarówno gwinty metryczne jak i calowe.

SPAWANIE
MIG/MAG

Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (metoda 131) lub aktywnych (metoda 135).

SPAWANIE TIG

Metoda spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (metoda 141). Spawamy stal czarną, stal nierdzewną oraz stopy aluminium.

CIĘCIE PIŁĄ
TAŚMOWĄ

Posiadamy zautomatyzowaną piłę taśmową z podajnikiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie ciąć materiały o dużych gabarytach z wysoką precyzją. Powtarzalność wymiarów oraz trzymianie kąta pozwala na późniejszą łatwiejszą obróbkę.

PRODUKCJA BLACH
TRAPEZOWYCH

Jako firma posiadamy zautomatyzowaną linię do produkcji blachy trapezowej, możliwość wyboru koloru przy większej ilości zamówienia. Dodatkowo posiadamy maszyny do wykonania obróbek blacharskich w celu estetycznego wykończenia narożników, łączeń itp.